Gorący trend z mediolańskich targów – stawiamy na czerwień!

Od kilku sezonów w naszych wnętrzach dominują stonowane odcienie bieli, beżów oraz szarości. Trend ten powoli jednak odchodzi w cień, a my jesteśmy spragnieni wyrazistych kolorów. Jak się okazuje, hitem wprost z mediolańskich targów, jest pełna energii czerwień, która każdemu wnętrzu potrafi dodać awangardowego i niebanalnego charakteru.

Niech żyje kolor!
Mediolańskie targi, Salone del Mobile Milano, to największe targi mebli, designu i wyposażenia wnętrz, z których każdego roku można dowiedzieć się co w najbliższych sezonach okaże się prawdziwymi hitami głównie w zakresie wystroju przestrzeni mieszkalnych. Zgodnie z tegorocznymi zapowiedziami do naszych domów i mieszkań wkraczają mocne, wyraziste kolory, a niekwestionowaną królową wśród barw będzie gorąca czerwień. Jej miłośnicy mogą pokusić się o zaaranżowanie swoich wnętrz głównie w oparciu o ten kolor, ale czerwień bardzo atrakcyjnie prezentuje się także na tle jasnych powierzchni, tworząc z nimi zrównoważoną całość.

  • Save

Czerwień we wnętrzach
Kolor czerwony można wykorzystać na ścianach, tkaninach, obiciach mebli wypoczynkowych, elementach wyposażenia czy choćby pod postacią dekoracji. W modnych wnętrzach świetnie zaprezentują się elementy wykonane z konglomeratu kwarcytowego Technistone – Starlight Ruby. Materiał ten wyróżnia się pięknym, czerwonym wybarwieniem oraz posiada wtopione w swój skład drobinki szkła i zwierciadeł, dzięki którym efektownie się mieni, rozjaśniając tym sposobem wnętrze. Blaty kuchenne czy też łazienkowe, płytki ścienne oraz podłogowe, parapety i obudowa kominka to tylko niektóre z pomysłów na wykorzystanie tego produktu zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytkowych. Materiał Starlight Ruby cieszy się bowiem bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów detalicznych, jak i inwestorów – świadczy o tym fakt, że od lat płyty z konglomeratu kwarcytowego Starlight Ruby wykorzystywane są do tworzenia posadzek w obiektach Cinema City w całej Polsce oraz za granicą. Oprócz wspaniałego, przykuwającego wzrok, wyglądu, materiał ten posiada bardzo wysoką odporność na codzienną eksploatację, dlatego z powodzeniem znajduje tam swoje zastosowanie.

  • Save

Czerwień uważana jest za jeden z optymistyczniejszych kolorów w całej palecie. Zastosowana we wnętrzu pobudza do działania oraz wypełnia dobrą energią. Nic więc dziwnego, że to właśnie ona została okrzyknięta hitem ostatniej edycji Salone del Mobile Milano oraz tak szybko podbiła serca współczesnych użytkowników!