Glam industrial – szyk i elegancja w surowym wydaniu

Lubicie nieoczywiste połączenia? Świetnie! W takim razie trend glam industrial, który łączy pełen przepychu styl glamour i surową estetykę industrialną jest dla Was stworzony!

Chyba każdy z nas zna powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają. Tak też jest w przypadku glam industrial, czyli trendu, który zachęca do zestawienia elementów typowych dla stylu glamour: eleganckich mebli, marmurowych powierzchni, zdobnych żyrandoli i połyskliwych dodatków z ceglanymi ścianami, betonem, masywnymi, drewnianymi meblami, odsłoniętymi częściami instalacji elektrycznej czy miedzianych rur, a także charakterystycznymi odkrytymi żarówkami. Wbrew pozorom takie stylizacje doskonale się uzupełniają, tworząc spójną, a jednak nieoczywistą i bardzo designerską przestrzeń.

Glamour czy industrial? Oba naraz!

W dzisiejszych czasach często ciężko jest nam zdecydować się na jeden styl podczas urządzania swoich wnętrz. Jeśli lubimy ponadczasowy blask glamour, a także bardzo modny obecnie industrial, nie musimy jednak ograniczać się do wyłącznie jednej konwencji. Warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru – tutaj liczy się wysoko rozwinięty zmysł estetyczny, wyczucie smaku i proporcji. Ciekawym rozwiązaniem w stylizacjach glam industrial okazuje się wykorzystanie elementów wykonanych z materiału Technistone. Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej i wzorniczej, produkty te można idealnie wkomponować zarówno w pełen przepychu styl glamour, jak i surową estetykę industrialną. W takich wnętrzach doskonale zaprezentują się materiały, takie jak:

  • Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Carrara oraz Noble Supreme White powstałe z fascynacji marmurem Carrara.
  • Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva zainspirowane marmurem Calacatta.
  • Noble Botticino, będące odpowiednikiem kamienia o tej samej nazwie.

Materiały te prezentują się bardzo elegancko, dlatego świetnie podkreślą wyszukany charakter przestrzeni. Ciekawym produktem jest też konglomerat kwarcytowy Noble Concrete Grey, który do złudzenia przypomina swoim wyglądem typowy dla industrialu beton. Z materiału Technistone można wykonać blaty kuchenne, łazienkowe i stołowe, okładziny ścienne, podłogowe i kominkowe, a także wiele więcej, tak więc z powodzeniem znajdą one zastosowanie w każdym pomieszczeniu naszego domu czy mieszkania.

Stylizacje utrzymane w konwencji glam industrial pozornie mogą wydawać się niespójne i chaotyczne, jednak tak naprawdę wszystko ma w nich swoje starannie dobrane miejsce. To właśnie dlatego trend ten cieszy się obecnie takim uznaniem.