Gdzie umieścić zlewozmywak kuchenny?

Planując rozmieszczenie urządzeń i sprzętów kuchennych często zastanawiamy się gdzie najlepiej ulokować zlewozmywak. Czy powinien być on przy oknie, w kącie, a może na wyspie kuchennej? Dziś rozwiązań jest bardzo wiele. Które z nich jest jednak najlepsze?  

Urządzając naszą wymarzoną kuchnię warto zastanowić się nad tym, w jaki lubimy gotować, jak dużo miejsca jest nam potrzebne i jakie sprzęty powinny być umieszczone na naszym blacie kuchennym. W ten sposób możemy zdecydować, gdzie chcielibyśmy ulokować nasz zlewozmywak.

  • Save

Wykorzystaj przestrzeń kuchenną

Jeśli masz ograniczony budżet na przebudowę lub po prostu szukasz obszarów, w których możesz obniżyć koszty remontu, rozważ wykorzystanie istniejącej już instalacji wodociągowej. Jednak, jeśli zmiana lokalizacji zlewozmywaka jest konieczna, skontaktuj się ze specjalistą, tak by znaleźć najprostsze rozwiązanie.

  • Save

Zwróć się w stronę gości Idealnym rozwiązaniem dla otwartych kuchni oraz wysp kuchennych jest instalacja zlewozmywaka skierowanego w stronę salonu lub jadalni. Umieszczenie go w pobliżu płyty grzewczej sprawi, że podczas przygotowywania potraw będziesz cały czas zwrócony do swoich gości.    Wybierz najbardziej ergonomiczne rozwiązanie Zastanawiając się nad wyborem miejsca zlewozmywaka, pomyśl także o rozplanowaniu wszystkich sprzętów i elementów kuchni. Upewnij się, że zmywarka jest blisko. Dzięki temu oszczędzisz czas przy sprzątaniu. Ponadto, kuchnia będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Po drugiej stronie umieść kosze na śmieci oraz przestrzeń roboczą.

 Zaprojektuj najlepszy zlewozmywak

Dobrym rozwiązaniem dla naszej kuchni jest połączenie zlewozmywaka z blatem kuchennym. Konglomerat kwarcytowy TechniStone® umożliwia stworzenie zlewozmywaka z takiego samego materiału co blat. Dzięki temu bez problemu możemy umieścić go w wybranym przez nas miejscu na blacie kuchennym. Da to nam możliwość stworzenia najbardziej funkcjonalnej kuchni, prostej w utrzymaniu czystości. Ponadto, wnętrze będzie wyglądało stylowo i efektownie.

  • Save