Egzotyczny znaczy niezwykły

Drewno egzotyczne to materiał wysokiej jakości szeroko wykorzystywany ze względu na swoją niezwykłą trwałość oraz cenione przez wielu oryginalne usłojenie. Doskonale sprawdza się nie tylko na podłodze, ale także na schodach, blatach i półkach. Śmiało można powiedzieć, że jest obiektem westchnień wszystkich amatorów odważnych rozwiązań stylistycznych oraz wnętrz o wyrazistym charakterze.

Egzotyki to materiał uważany za szlachetny i słynący z wysokiej jakości. Warto zatem wiedzieć jak zaaranżować wnętrze, aby jego blask cieszył oczy nasze
i naszych najbliższych. Należy jednak pamiętać o tym, że nowoczesność i design powinny iść w parze z naszym samopoczuciem.

Warto wspomnieć, że już samo użycie drewna we wnętrzu ociepla je i sprawia, że jest przytulne. Materiał ten dobrze prezentuje się w pomieszczeniach stylizowanych na rustykalne, choć swoje zastosowanie znajduje także we wnętrzach bardziej nowoczesnych, designerskich. Drewno egzotyczne jest zwykle nieco ciemniejsze niż krajowe, co sprawia, że staje się ono elementem wyposażenia pomieszczeń ludzi ceniących sobie mocne akcenty aranżacyjne.

Przez swoją niezaprzeczalną oryginalność egzotyki łączy się zwykle z materiałami o spokojnym charakterze i stonowanym wybarwieniu takimi jak np. beżowe fronty szafek i blaty wykończone na wysoki połysk. Taka propozycja dobrze sprawdzi się u osób lubiących ciepłe i stonowane wnętrza – są one stylowe i eleganckie zarazem. Chcąc dodać pomieszczeniu nieco bardziej wyrazistego charakteru można wykorzystać np. srebrne naczynia bądź sprzęty AGD pokryte chromowaną powłoką.

Efekt bardzo odważnej aranżacji wnętrza można uzyskać poprzez połączenie egzotyków z kamieniem. Skomponowanie rysunku słojów z fakturą kamienia jest niestandardowym, aczkolwiek intrygującym rozwiązaniem. Fronty z drewna egzotycznego można zestawić z blatem z płyty konglomeratowej Technistone w odcieniu Starlight Black. Zawiera on drobinki zwierciadeł i szkła, które pod wpływem światła tworzą mieniącą się płaszczyznę. To połączenie dwóch wzorów: usłojenia i błyszczących kryształów czyni przestrzeń oryginalną i dodaje jej nowoczesności. By rozjaśnić wnętrze o ciemnej, zdecydowanej kolorystyce warto zastosować jasny odcień podłogi i lub ścian, a lekkości pomieszczeniu dodadzą półprzezroczyste szafki.

Drewno egzotyczne może stać się świetnym kompanem w naszym domu – kiedy trzeba, zachowa klasę, a kiedy indziej doda wnętrzu animuszu. Wystarczy się z nim zaprzyjaźnić i chcieć choć odrobinę poznać jego egzotyczne usposobienie.