Egzotyczne wnętrza z rattanem w roli głównej

Rattan to materiał, który z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Cenimy go za jego lekkość, przy jednocześnie dużej wytrzymałości. Do niedawna spotykaliśmy głównie wykonane z niego meble ogrodowe, dziś coraz częściej wykorzystuje się go w aranżacji salonu, sypialni, łazienki czy nawet kuchni.

Rattan jest tworzywem pochodzącym z Azji południowo-wschodniej. Pozyskiwany jest ze specjalnego gatunku palmy – Calmus Rotan. Po odpowiedniej obróbce materiał ten staje się bardzo twardy i odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. To głównie z tego powodu zwykle kojarzy się z wyposażeniem przydomowej przestrzeni.

Jak wykorzystać rattan w aranżacji wnętrz?

Rattan, jako ekologiczny materiał, wprowadza do wnętrz naturalny charakter. W salonie fenomenalnie wyglądać będzie rattanowy stolik do kawy i wygodne fotele, w sypialni łóżko, w łazience kosze na przybory kosmetyczne, zaś w kuchni hokery czy na przykład lampy. W kuchennych wnętrzach dodatki wykonane z rattanu pięknie komponować będą się z białą zabudową na wysoki połysk i jasnym konglomeratem kwarcytowym Technistone – Noble Carrara, który swoim wybarwieniem przypomina znany i ceniony na całym świecie włoski marmur Carrara Bianco.

Rattan – naturalnie w Twoim wnętrzu!

Ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie rattanowych elementów wyposażenia lub dodatków z materiałami Technistone linii Eco: Elegance Eco New, Elegance Eco Zen i Elegance Eco Ash. Powierzchnie te, podobnie jak rattan, idealnie pasują do wnętrz, w których dominuje harmonia i fascynacja materiałami organicznego pochodzenia – produkty linii Eco ze względu na wysoką zawartość surowców wtórnych w swoim składzie spełniają to kryterium. Z płyt można wykonać blaty, okładzinę ścienną, podłogową, schodową i kominkową oraz wiele więcej.

Zwieńczeniem przestrzeni, w których pojawia się rattan, powinny być bujne rośliny, a także wszelkie inne florystyczne motywy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wnętrza nabiorą jeszcze przyjemniejszego i naturalniejszego wyrazu, a zarazem wypełnią się egzotycznym temperamentem.