Dżungla w centrum miasta

Dżungla w centrum miasta to najmodniejszy trend aranżacyjny w tym sezonie. Człowiek dla dobrego samopoczucia potrzebuje kontaktu z naturą, a kolor zielony, piękne, bujne rośliny oraz tropikalne motywy działają na niego relaksująco i uspokajająco. Poznajcie styl urban jungle bliżej!

Dżungla & miejska estetyka

Rok 2018 upływa pod znakiem wszechobecnej natury we wnętrzach, a wakacje to najlepszy moment na wprowadzenie do naszych aranżacji tropikalnych motywów. Można zastosować je w formie deseni na tkaninach oraz tapetach, a także pod postacią roślin z wijącymi się łodygami lub dużymi liśćmi: palmami, bananowcami czy monsterami. Rośliny dodadzą wnętrzu świeżości, wprowadzą do przestrzeni wakacyjny klimat, a także pomogą nam oczyścić powietrze z zanieczyszczeń. Wyjątkowym zwieńczeniem stylizacji będą dekoracje w kształcie ananasa czy flamingów – prawdziwy hit tego sezonu. Tym sposobem na co dzień nawet w centrum wielkiego miasta można czuć się jak na błogim urlopie w egzotycznym zakątku świata.

  • Save

Kolorystyka w stylu urban jungle

Wszechobecną zieleń pojawiającą się we wnętrzach urban jungle pod postacią tropikalnych motywów oraz bujnej roślinności, zwykle równoważy się jasnym, stonowanym tłem. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest więc wykonanie okładzin ściennych czy podłogowych z materiałów Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva, które utrzymane są w białym kolorze, a na ich powierzchni znajduje się wyraźny, dynamiczny rysunek typowy dla marmuru Calacatta. Ściany oraz podłogi wykończone tymi materiałami naddadzą wnętrzu lekkości oraz podkreślą jego designerski charakter. Konglomeraty kwarcytowe Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva można zastosować także w formie mniejszych elementów – blatów stołowych, kuchennych czy łazienkowych, parapetów, a nawet okładziny kominkowej.