Na dwóch biegunach designu – styl nowoczesny i rustykalny

Istnieje bardzo wiele stylów wnętrzarskich, według których możemy zaaranżować własne mieszkanie. Na dwóch najdalszych biegunach znajdują się style rustykalny i nowoczesny, a wszystkie inne estetyki oscylują pomiędzy nimi. Decyzja o wyborze jednej z konwencji jest dość odważna, bo determinuje wiele kolejnych wyborów, z których późniejsza chęć wycofania się wiązać się może z wysokimi kosztami. Sprawdź czy jesteś gotowy na jeden z tych odważnych kroków.

Styl nowoczesny

Wybierz minimalizm, kontrastujące kolory i wykonane z tworzyw sztucznych materiały, jeśli jesteś osobą nowoczesną, która lubi w domu harmonię, porządek i przejrzyste rozwiązania konstrukcyjne. Materiały uzyskane za pomocą nowych technologii, jak np. konglomeraty Technistone są zazwyczaj niekłopotliwe w pielęgnacji, co sprzyja łatwemu utrzymaniu porządku na co dzień. Postaw na nowoczesność, jeśli chcesz brylować wśród znajomych oryginalnymi i zdecydowanymi wnętrzami, które staną się ulubionym miejscem waszych spotkań. Goście docenią bardzo wygodne, ergonomiczne siedzenia i modne lampy oraz awangardowe dekoracje, które sprawiają, że w Twoim mieszkaniu będzie można poczuć się jak w modnym lokalu. Zdecyduj się na biel skontrastowaną mocnymi dodatkami i błyszczące materiały wysokiej jakości, np. konglomeraty Technistone z serii Starlight albo Briliant w kuchni, łazience i salonie. Materiał ten bardzo dobrze sprawdza się nowoczesnych kuchniach, choćby ze względu na nieograniczone możliwości jego formowania: z jednego bloku materiału można wykonać blat i nieckę zlewu jednocześnie, a nawet zlicować z nimi ścianę, co daje nowoczesny efekt jednolitej, monochromatycznej powierzchni.

Styl rustykalny

Wbrew pozorom nie jest to styl jedynie dla osób spokojnych i ceniących tradycyjne rozwiązania. W takich aranżacjach dobrze czują się nie tylko lokatorzy kochający naturę, ale również artystyczne dusze, zwracające uwagę na misternie wykonane detale, ceniące folklorystyczny design i  osoby chcące uciekać po pracy od miejskiego zgiełku. Otaczanie się naturalnymi materiałami koi nerwy i sprzyja relaksowi. Trzeba jednak pamiętać, że drewno wymaga pielęgnacji, a mnogość bibelotów, półek, schowków i tekstyliów wiąże się z częstym odkurzaniem. Styl rustykalny jest więc dla domatorów, którzy nie tylko lubią przebywać wiele czasu w domu, ale i o niego dbać. Charakterystyczne dla stylu rustykalnego drewniane blaty, wymagające konsekwentnej pielęgnacji i regularnej renowacji można z powodzeniem zastąpić konglomertowymi powierzchniami w odcieniu Noble Calista lub Noble Botticino, idealnie komponującym się z rustykalnymi aranżacjami.

Jeżeli nie odnajdujesz się jednoznacznie w żadnym z tych opisów, lepiej postaw na opcję bezpieczniejszą – na szczęście możliwości wyboru jest mnóstwo. W mieszkaniu urządzonym w nowoczesnym albo rustykalnym stylu bowiem dobrze poczują się tylko osoby pewne siebie i swoich gustów.