Domowa winniczka

Domowa piwniczka z winami to marzenie każdego smakosza tego wykwintnego trunku. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na zaaranżowanie całego pomieszczenia, w którym w odpowiednich warunkach mógłby przechowywać swoje drogocenne zbiory. Dzięki naszym poradom oraz inspiracjom, nawet w niewielkim mieszkaniu znajdziecie miejsce na mini-winniczkę.

Aby stworzyć w zaciszu własnego domu mini-winniczkę, wcale nie potrzebujemy wiele miejsca. Wystarczy fragment pomieszczenia i kilka półek, na których poukładamy butelki z trunkiem.

Pierwszym krokiem podczas urządzania mini-winniczki jest znalezienie dla niej odpowiedniego miejsce. Naturalnym wyborem będą, takie pomieszczenia jak: kuchnia, salon i jadalnia. Pamiętajmy jednak, że w kuchni powinny być przechowywane jedynie te butelki z winem, które planujemy wykorzystać w najbliższym czasie, ponieważ wino przeznaczone do dłuższego leżakowania, nie powinno zbyt długo znajdować się w miejscach o zmiennej temperaturze. Aranżując mini-winniczkę w salonie lub jadalni, postawmy z kolei na strefę nienasłonecznioną.

Kolejnym krokiem jest selekcja materiałów, z których wykonamy domową mini-winniczkę. We wnętrzach utrzymanych w stylu rustykalnym lub śródziemnomorskim lepiej sprawdzą się drewniane półki, dla których idealne tło stanowić będą ceglane ściany. Fenomenalny efekt osiągniemy, jeśli skomponujemy je z matowymi białymi albo szarymi meblami. Dobierzmy do tego wzorzyste kafle i blaty wykonane z przypominającego kolorem pochmurne niebo  konglomeratu kwarcytowego Noble Pro Cloud z oferty Technistone, a otrzymamy kuchnię jedyną w swoim rodzaju.

Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w stylu nowoczesnym albo minimalistycznym, ciekawym rozwiązaniem może okazać się wykonanie półek na wino z metalu lub szkła. Jeżeli chcemy, by nasza przestrzeń przywodziła na myśl modernistyczną winiarnię, wkomponujmy gablotę w wystrój pomieszczenia wykończonego meblami na wysoki połysk. Zwieńczeniem takiej stylizacji mogą być elementy wykonane z konglomeratu kwarcytowego Technistone pochodzące z kolekcji Brilliant lub Starlight, które dzięki wtopionym w ich skład drobinkom szkła i zwierciadeł, nadadzą stylizacji wyrafinowanego blasku.