Diamenty nie tylko dla milionerów

Kosztują miliony, a na ich posiadanie mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Mowa oczywiście o diamentach. Kamień ten od wieków  pożądany jest nie tylko ze względu na swój wygląd, ale i właściwości. Klejnot ten bowiem jest jednym z najtwardszych materiałów na ziemi. Na szczęście nie trzeba być milionerem, żeby posiadać diamenty we własnym domu.

Diamenty od zawsze fascynowały twórców olśniewającym blaskiem, charakterystycznym kształtem oraz wyjątkowymi właściwościami. Teraz ich ponadczasowym urokiem zaczęli inspirować się także architekci wnętrz, tworząc przedmioty codziennego użytku, wyglądem odwołujące do tych szlachetnych kamieni. Wśród diamentowych inspiracji znaleźć można na przykład kawowe stoliczki, których forma nawiązuje do specyficznych szlifów i faset znajdujących się na klasycznym brylancie. Na uwagę zasługują także krzesła, składające się z geometrycznego stelaża, którego elementy konstrukcyjne przecinają się pod odpowiednim kątem, tworząc ażurową kompozycję odwołującą się do ostrych cięć stosowanych w kamieniach o szlifach fantazyjnych. Dużą popularnością cieszą się także minimalistyczne lampy z geometrycznymi kloszami w formie klasycznie szlifowanych diamentów. Ze względu na swój oryginalny kształt oraz kontrastowe zestawienie materiałów z pewnością przypadną one do gustu amatorom minimalistycznych aranżacji oraz pomieszczeń urządzanych w duchu postmodernizmu. Oprócz kształtu projektanci wykorzystują także inne właściwości diamentów – ich blask. Tak powstały klamki i lampy ozdobione elementami wykonanymi ze szlifowanego szkła przypominającego brylanty. Wyjątkowo efektownymi propozycjami, które z pewnością dodadzą blasku wnętrzom w stylu glamour są także lustra składające się z kilkudziesięciu trapezów o różnej wielkości tworzących razem imponującą całość, przypominającą sporych rozmiarów kamień szlachetny.

Ponadczasowość diamentów i ich nieśmiertelny urok czynią z nich niewyczerpane źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń twórców sztuki użytkowej. Dostrzec je można nie tylko w meblach i dekoracjach, ale także w elementach wykończenia, np. blatach kuchennych! Blat Crystal Diamond TECHNISTONE to produkt inspirowany zarówno pięknem, jak i wytrzymałością diamentów. Jego śnieżnobiała powierzchnia udekorowana została drobinkami kwarcu, które przypominają diamentowy pył. Poza swymi walorami estetycznymi, Crystal Diamond wyróżnia się także doskonałymi parametrami technicznymi: nie wchłania zapachów, jest odporny na plamy i niezwykle wytrzymały. To interesująca propozycja dla wszystkich, którzy pragną, aby przedmioty codziennego użytku, którymi się otaczają były zarówno olśniewająco piękne, jak i wyjątkowo trwałe – podobnie jak diamenty.