Czeskie inspiracje

Podczas wakacyjnych wojaży warto wybrać się do naszych południowych sąsiadów. Wypad do Czech to idealna propozycja zarówno dla koneserów smażonego sera, knedlików czy czekolady Studenckiej, ale także miłośników pięknej architektury, która w przypadku Pragi intrygująco łączy nowoczesność z lekką nutką dekadencji okresu międzywojennego. Nie pozostaje nic innego jak tylko zarezerwować kilka dni w wygodnym hotelu.

Jak na stolicę przystało, wybór noclegów w Pradze jest ogromny – od hoteli luksusowych po hostele i prywatne kwatery. Dla ceniących proste i eleganckie rozwiązania, idealnym miejscem będzie pięciogwiazdkowy Hotel Kempinski, który w 2008 roku przeszedł remont części sanitarnej. Goście w trakcie wizyty z pewnością zwrócą uwagę na efektowne blaty łazienkowe, posadzkę oraz okładzinę wanny, wykonane z kamienia konglomeratowego Crystal Royal firmy Technistone. Delikatny, jasnobeżowy kolor z drobnym uziarnieniem czyni łazienkę miejscem niezwykle estetycznym, ale i dostojnym.

Republika Czeska ma bardzo dużo do zaoferowania dla każdego bez względu na wiek, zainteresowania i styl spędzania wolnego czasu. Jeśli jesteśmy fanami hip hopu koniecznie musimy się udać w sierpniu na jeden z największych letnich festiwali muzycznych HIP HOP KEMP do miejscowości Hradec Králové. Oprócz dobrej zabawy na terenie dawnego lotniska warto zwiedzić samo miasto, które jest jednym z większych ośrodków akademickich i przemysłowych w Czechach. Hradec Králové jest także siedzibą firmy Technistone, skąd tysiące metrów kwadratowych najlepszych konglomeratów wysyłanych jest do odbiorców na całym świecie. Jeśli chcemy na własne oczy przekonać się o doskonałych właściwościach kwarcytów, warto udać się na kawę do Cross Cafe i dotknąć przepięknego oraz wytrzymałego blatu barowego wykonanego z konglomeratu Taurus Brown Pearl z kolekcji Rustic, którego wybarwienie przypomina kolor orzecha włoskiego. Jego struktura natomiast wzbogacona jest niewielkimi perłowymi i błękitnymi drobinkami, tworzącymi interesującą całość. Jeśli zachwyciło nas wykonanie baru, koniecznie na miejsce wypoczynku wybierzmy hotel Tereziánský Dvůr. Od 2010 roku schody oraz płytki w obiekcie są wykończone materiałem Technistone z kolekcji Starlight – czyniąc hol wspaniałą wizytówką obiektu. Surowiec zastosowany do wykonania schodów i posadzek jest wytrzymały na zarysowania, dzięki czemu właściciele obiektu mogą być pewni, że na podłodze nie pozostanie żaden ślad np. po kółkach walizki czy szpilkach eleganckich lokatorek hotelu.

Wycieczka do Czech to połączenie dobrej zabawy z możliwością odkrywania innowacyjnych wnętrzarskich rozwiązań, które możemy wykorzystać przy urządzaniu własnego domu. Z pewnością antypoślizgowe, plamoodporne schody w naszym domu, inspirowane tymi, które ujrzeliśmy np. w hotelu Tereziánský Dvůr przypomną nam dlaczego między innymi warto wybrać się za naszą południową granicę.