Czas na odświeżenie lokum. Co warto zmienić? W co warto zainwestować?

Przed nami nowy rok, a co za tym idzie, czas na postanowienia i zmiany. Choć prym wśród noworocznych postanowień wiodą te związane ze zdrowiem – jak rzucanie palenia papierosów, uprawianie sportu czy zmiana diety, wiele osób na początku roku pragnie również odświeżyć swoje otoczenie. To najlepszy czas na mały remont lub redekorację mieszkania. Jednak nie wszyscy chcą przy tym robić z lokum plac budowy i wydać fortunę. W jakie usprawnienia i udogodnienia warto zainwestować? Oto kilka opcji od TechniStone®.

Prezent na lata – nowy blat

Bez względu na to, czy kuchnia łączy się z salonem, czy jest oddzielnym pomieszczeniem, gdy się do niej wchodzi, wzrok przykuwa kilka elementów – fronty mebli, blat, płytki, sprzęty. Wymiana sprzętów na nowe, gdy obecne działają jest nieekonomiczna i nieekologiczna. Montaż płytek innych od tych, które już są w kuchni, oznacza sporo pracy i mnóstwo kurzu (chyba że zdecydujecie się na malowanie lub oklejanie). Wymiana frontów jest kosztowna (tu też można zaszaleć z farbami). Pozostaje więc blat, który, jeśli nie jest wykonany z materiału dobrej jakości, i tak trzeba wymienić po kilku latach użytkowania.

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Lusso Champagne

Na jaki? Odpowiedź jest prosta. Idealny nowy blat to taki, który nie tylko pięknie będzie współgrał ze stylem mebli i dodatków, ale też okaże się łatwy w utrzymaniu, a jednocześnie trudny do uszkodzenia – zarysowania, odbarwienia, ukruszenia. Jedną z opcji, która spełnia wszystkie warunki, jest blat z konglomeratu kwarcytowego TechniStone®. W katalogu znajdziecie mnóstwo wzorów i kolorów. Próbki w różnych formatach można także obejrzeć w showroomie mieszczącym się w Warszawie. Płyty z konglomeratu mają aż 10 lat gwarancji.

Nowy blat wspaniale odświeży kuchnię i sprawi, że wnętrze będzie prezentować się zupełnie inaczej. A przecież o to chodzi w noworocznych zmianach, prawda?

Mała rzecz, a cieszy, czyli nowe gałki i uchwyty

Świetnym uzupełnieniem nowego wyglądu kuchni będzie inwestycja w gałki i uchwyty. Nie są to drogie elementy, ale potrafią kompletnie odmienić każdą szafkę czy szufladę. Gałki mogą być kryształowe, porcelanowe, drewniane, metalowe, nowoczesne, fantazyjne lub retro. Podobnie jest z uchwytami. Wśród wzorów można wybierać i przebierać, robiąc sobie w domu własne kuchenne (ale nie tylko) metamorfozy.

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Olympos Mist

Dodatki – poduszki, koce, dywany

Odświeżenie mieszkania to nadanie mu nowej jakości. A nic tak nie zmienia wyglądu i charakteru pomieszczeń jak dodatki. Wystarczy wymienić dywany, pobawić się ich rozmiarem i położeniem, może nawet poprzenosić je z pokoju do pokoju, by w swoim własnym domu poczuć się zupełnie inaczej. Jeśli do tego dodamy nowe poduszki i koce, przemiana będzie pełna.

Malowanie

Malowanie wiąże się z drobnymi niedogodnościami, ale to coś, co możemy zrobić samodzielnie i szybko, a co odświeży mieszkanie.

Wyprzedaże

Warto pamiętać, że przełom grudnia i stycznia to wyprzedażowy szał. Właśnie wtedy warto poszperać w sklepach – również internetowych i kupić to, o czym marzyło się przez cały rok. Lub wręcz przeciwnie, zaopatrzyć się w coś, o czym wcześniej się nie pomyślało. Odświeżanie mieszkania to frajda, na którą przynajmniej raz na kilka lat trzeba sobie pozwolić.