Blat stołu z konglomeratu kwarcytowego? Dlaczego nie!

Stoliki kawowe czy stoły jadalniane to meble, bez których nie wyobrażamy sobie aranżacji naszej strefy dziennej. Zwykle chcemy, aby zachwycały one swoim designem, a wykonując ich blaty z konglomeratu kwarcytowego możemy osiągnąć taki efekt.

Strefa dzienna – tu liczy się wygląd

Projektując salon czy jadalnię zwykle w pierwszej kolejności kierujemy się aspektem wizualnym, podążając w kierunku wybranego przez nas stylu wnętrzarskiego. Następnie dobieramy poszczególne materiały i elementy wyposażenia pod względem jakości. Naszym celem jest uzyskanie oryginalnej i wyjątkowej aranżacji, która będzie zachwycała zarówno nas, jak i naszych gości, a przy tym wybrane przez nas meble posłużą nam przez lata.

  • Save

W przypadku gdy decydujemy się na stworzenie otwartej przestrzeni pomiędzy kuchnią, a pokojami powinniśmy pamiętać o zachowaniu spójności stylistycznej we wszystkich strefach. Możemy taki efekt osiągnąć na przykład poprzez wykonanie blatów kuchennych, a także stolika kawowego czy stołu jadalnianego z tego samego materiału. Doskonale w tej roli sprawdzą się elementy z konglomeratów kwarcytowych, które są wysoce odporne na zarysowania i zaplamienia, a przy tym są łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że rozlana kawa, sok czy wino zostawią po sobie ślad.

  • Save

Ale otwarta przestrzeń to nie jedyny powód, dla którego warto wykonać blat stolika kawowego czy stołu jadalnianego właśnie z konglomeratu kwarcytowego. Takie rozwiązanie sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy jednym czy dwoma meblami zaakcentować styl, który panuje w naszej przestrzeni. Wykonując blat takiego elementu wyposażenia z materiału pochodzącego z kolekcji Noble, przywodzącego na myśl rysunek naturalnego kamienia, możemy wprowadzić do aranżacji nutkę Skandynawii, konwencji Intense Chic czy nawet estetyki industrialnej. Stawiając na produkty linii Stralight możemy natomiast dodać wnętrzom ponadczasowego blasku.