Biel w kuchni? – jasna sprawa!

Biel to kolor, który zdaje się być stworzony do aranżacji minimalistycznej kuchni. Elegancki, szykowny i zawsze na czasie, nie potrzebuje dodatkowych ozdób, by wyglądać stylowo. Wnętrza urządzane w bieli tchną atmosferą harmonii, ciszy i spokoju.

Decydując się na minimalistyczną aranżację w bieli należy pamiętać, że jest to kolor zarówno wdzięczny, jak i wymagający, dlatego każdy centymetr urządzanego pomieszczenia powinien być dokładnie rozplanowany. Dobór uzupełniających aranżację akcentów kolorystycznych musi być starannie przemyślany, a wykończenie elementów wyposażenia – perfekcyjne.  Biel to kolor perfekcjonistów i estetów: tak jak oni nie znosi kompromisów i jest wrażliwa jest na wszelkie niedociągnięcia.

Kuchnie aranżowane w bieli optycznie powiększają się, nabierają czystego, schludnego charakteru oraz wbrew pozorom są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Biel jest na tyle elegancka, że nie wymaga stosowania praktycznie żadnych ozdób. Dlatego w przypadku frontów szafek kuchennych można zupełnie zrezygnować z uchwytów, zastępując je mechanizmami cichego domknięcia. Taka jednorodna, harmonijna tafla wykonana z lakierowanego materiału będzie doskonale odbijać światło dając wrażenie przestronności. Idealnie połączy się ona z jasnymi blatami tworząc spójną, kompozycję. Jeśli chcemy nieco przełamać monochromatyczną taflę frontów, możemy zastanowić się nad blatami o subtelnych różnicach tonalnych w obrębie jednej barwy, które w zależności od odcienia sprawować będą inne funkcje. Śnieżnobiałe powierzchnie z drobinkami szkła jak np. blaty Brilliant White rozświetlą wnętrze; lekko szare, przypominające włoskie marmury jak Noble Carrara nadadzą aranżacji elegancji i powagi, a delikatnie beżowe o piaskowej strukturze podkreślą kameralny charakter wnętrza. Doskonale pasować będą do nich inne ciepłe akcenty przełamujące minimalistyczną konwencję, jak na przykład okładziny ścienne o fakturze egzotycznego drewna, designerskie dekoracje nawiązujące do natury czy czarne fronty sprzętów AGD.