Beton architektoniczny vs konglomerat Noble Concrete Grey

Beton architektoniczny na dobre zagościł w naszych wnętrzach. Doskonale prezentuje się głównie w surowych, industrialnych oraz w bardzo nowoczesnych stylizacjach. Jego godnym rywalem staje się jednak konglomerat kwarcytowy Noble Conrete Grey. Porównajmy oba materiały!

Zarówno beton architektoniczny, jak i konglomerat Noble Concrete Grey mają wszechstronne zastosowanie. Oba materiały możemy wykorzystać przy aranżacji przestrzeni urządzonych w duchu industrializmu, gdzie dominują surowe materiały wykończeniowe, a nawet w bardzo nowoczesnych wnętrzach, gdzie prostota przenika się z wyszukanymi tworzywami. Beton architektoniczny oraz konglomerat kwarcytowy wyjątkowo prezentują się w postaci blatu, okładziny ściennej i podłogowej.

Beton architektoniczny

Pod nazwą beton architektoniczny kryje się specjalna odmiana betonu, odznaczająca się ściśle zdefiniowanymi wymaganiami dotyczącymi jego wyglądu. Surowiec ten posiada podobne właściwości jak autentyczny beton, jednak cechuje się znacznie wyższymi walorami estetycznymi. Choć materiał ten jest wytrzymały i trwały, jego niewątpliwym minusem jest kwestia związana z pielęgnacją. Mianowicie beton architektoniczny zwykle posiada widoczną oraz wyczuwalną w dotyku warstwę strukturalną, którą ciężko doczyścić. Co więcej, poprzez zastosowanie naturalnych składników surowiec ten może ulegać przebarwieniom w kontakcie z wodą oraz innymi substancjami. Aby uniknąć trwałych zmian kolorystycznych możemy zdecydować się na impregnację betonowej powierzchni, jednak wymaga to od nas systematyczności. Jest to także materiał dość ciężki, co może być pewnym ograniczeniem podczas realizacji niestandardowych projektów.

Noble Concrete Grey

Alternatywą dla betonu architektonicznego jest konglomerat kwarcytowy firmy Technistone w kolorze Noble Concrete Grey. Materiał ten wytwarzany jest wedle włoskiej metody produkcyjnej Breton oraz w 95% składa się z naturalnych komponentów, dzięki czemu określany jest unikatem na rynku kamieniarskim. Noble Concrete Grey swoim wyglądem do złudzenia przypomina prawdziwy beton, jednak cechuje się znacznie lepszymi parametrami technicznymi i użytkowymi, takimi jak: niepodatność na zaplamienia i działanie wody, wysoki stopień higieniczności oraz podwyższona odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Pielęgnacja materiału nie sprawia żadnego problemu – zarówno blaty, jak i podłogi wystarczy zetrzeć wilgotną szmatką lub mopem z odrobiną płynu do mycia naczyń. Noble Concrete Grey jest także materiałem lekkim i plastycznym, co umożliwia zastosowanie go w indywidualnych projektach bez konieczności montowania dodatkowych wzmocnień, żebrowań czy stelaży.