Atelier Gordana Glass® zmienia swoje oblicze

Przestrzeń, w której rodzi się czyste piękno i powstają wyjątkowe i oryginalne dzieła, musi być inspirująca i pozwalać artyście się skupić i skoncentrować tylko na tym, co ważne w procesie twórczym.

Atelier Gordana Glass® leży tuż na skraju lasu

W atelier Gordana Glass® w Bratysławie codziennie trwa ciężka praca nad nowymi projektami, ale odbywa się tam także wiele kameralnych spotkań oraz dużych eventów. Dlatego miejsce to powinno być wielofunkcyjne, a jednocześnie pozostawać w zgodzie z duchem jego właścicielki, artystki Gordany. Jej celem jest, aby każdy gość odwiedzający atelier odniósł pewne przeżycie i przyjemne wrażenia, z którymi może potem podzielić się ze swoimi bliskimi. Takie miejsce także trzeba raz na jakiś czas odświeżyć i nadać mu nowe oblicze. Jak przebiega metamorfoza czegoś tak wyjątkowego, jakim bez wątpienia jest atelier Gordana Glass®.

Zaczęło się od pomysłu wymiany kuchni i wyburzenia jednej ścianki działowej, co miało powiększyć całą przestrzeń i otworzyć ją dla odwiedzających w czasie większych wydarzeń. Jaki był rezultat?

 

Prawdziwe piękno nie spoczywa wyłącznie w wyglądzie. Jego sedno tkwi w tym, żeby nie zatrzymywać się tam, gdzie inni kończą z rozsądku, kiedy serce chce iść dalej.

 

 

 

Meble kuchenne są przygotowane do montażu kamiennych płyt TechniStone® i szklanych elementów Gordana Glass®, które stworzą z całości niepowtarzalną koncepcję architektoniczną.

 

Kuchnia, od powstania projektu po jego realizację, powstała niebywale szybko. Wszystko miało odbyć się bez najmniejszego błędu i zawahania, co rzeczywiście się powiodło. Już na pierwszy rzut oka widać w kuchni połączenie wielu przemyślanych detali, w których kluczową rolę odgrywa gra szkła oraz kamienia kompozytowego TechniStone®. Zwieńczeniem jej piękna jest materiał Crystal Calacatta Silva, wykorzystany do wielkoformatowego ekranu kuchennego. Drzwi zdobi matowy dekor Noble Concrete Grey oraz wykonane na miarę stapiane szkło Gordana Glass® Częścią kuchni jest niezależna, funkcjonalna jeżdżąca wyspa.

 

Oko do detali i zmysł techniczny umożliwiają artystce Gordanie używać szkła w wyjątkowy sposób i przesuwać granice jego wykorzystania.

 

 

 Pracownia kamieniarska Bartfay w ciągu kilku lat stała się cenioną marką w branży obróbki kamienia, o czym świadczą dziesiątki bezbłędnie zrealizowanych projektów oraz zadowolonych klientów nie tylko na Słowacji. Swoją precyzję i doświadczenie udowodnili w czasie skomplikowanego montażu ciężkiego, kamiennego ekranu.

Z udziałem Gordany, architekt Tatiany Kopkovej, pracowni kamieniarskiej Bartfay oraz stolarza Marka Vali udało się stworzyć wspaniałą ekipę, która w rezultacie nie poprzestała na remoncie kuchni i wyburzeniu ścianki. W ten sposób rozpoczął się fascynujący proces, który nadał przestrzeni zupełnie nowy wymiar. Entuzjazm, który wszyscy włożyli w swoją pracę, wytworzył pokłady energii, potrzebnej do przeprowadzenia kolejnych etapów projektu. Teraz trwają prace nad remontem pracowni, drugiej kuchni oraz całej podłogi w atelier. Wszystkie impulsy projektowe Gordany grają w takt Tatiany Kopkovej, doświadczonej architekt z Bratysławy.

O dalszym przebiegu remontu będziemy Państwa informować na portalach społecznościowych, a wkrótce zasypiemy Państwa fotografiami zupełnie nowych wnętrz atelier Gordana Glass®, miejsca, gdzie spotyka się inspiracja z kreatywnością i kruche piękno z ciężką pracą.

www.technistone.com

www.gordanaglass.com

www.koparch.cz

www.kamenarstvo-bartfay.sk