Aquatic – powiew morskiej bryzy

Lato to czas, kiedy bardzo lubimy wracać do stylu marynistycznego nieodzownie kojarzącego się z błogim wypoczynkiem na wybrzeżu. W tym sezonie estetyka ta zyskuje jednak nowe oblicze, które kryje się pod nazwą Aquatic.

Najprościej rzecz ujmując, Aquatic to najnowsza wersja stylu marynistycznego, który lubuje się w charakterystycznych, biało niebieskich pasach, statkach i latarenkach. We wnętrzach utrzymanych w konwencji Aquatic można zauważyć natomiast ukłon w stronę głębi morza. Tutaj najlepiej zaprezentują się kolory, takie jak błękit, turkus oraz granat, które kojarzą się z kolorystyką wybrzeża, a także dodatki z motywem koników morskich, żółwi wodnych czy wielobarwnych ryb. Ciekawie wyglądają w takich stylizacjach także dekoracje wykonane z muszli oraz połyskliwe elementy, które mienią się niczym skarby na dnie morza.

Klimat wakacyjnych dni przez cały rok

Aquatic to styl, który najbardziej kojarzy się z latem, jednak kolory, które pojawiają się w takich stylizacjach pięknie wyglądają w naszych wnętrzach przez cały rok. Szczególnie dobrze komponują się one z bielą, tworząc bardzo lekką i nowoczesną przestrzeń, a także przypominając o miłych, wakacyjnych chwilach także w chłodniejszych miesiącach. Błękit, turkus oraz granat efektownie mogą wyglądać w połączeniu z elementami wykonanymi ze śnieżnobiałej płyty Crystal Absolute White, delikatnie wpadającej w krem – Crystal Polar White, a także z lekką domieszką szarości – Crystal Balance White. Morska kolorystyka świetnie będzie współgrać też z nowościami w ofercie Technistone – materiałami Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Produkty te posiadają krystalicznie biało tło, natomiast na ich powierzchni przenikają się wyraźne użylenia. Konglomerat kwarcytowy Crystal Calacatta Amnis posiada wzór utrzymany w subtelnym, szarym wybarwieniu, natomiast Crystal Calacatta Silva w delikatnym, brązowym odcieniu.

Jeśli Ty także marzysz o tym, aby przez cały rok móc cieszyć się pięknymi aranżacjami, wypełnionymi wakacyjnym luzem, rozważ przeniesienie kolorystyki typowej dla trendu Aquatic do swoich wnętrz. Biele oraz rozmaite odcienie niebieskiego są bardzo uniwersalne, dlatego świetnie sprawdzą się w Twoim domu lub mieszkaniu o każdej porze roku. Latem możesz natomiast przyozdobić wnętrza dodatkami typowymi dla trendu Aquatic i znów cieszyć się typowo wakacyjnym klimatem.