3 rzeczy, o których musisz pamiętać urządzając kawalerkę

Małe mieszkanie może być urocze i bardzo funkcjonalne, jeśli tylko przed jego urządzeniem zastanowimy się nad kilkoma ważnymi kwestiami . Aby uniknąć później przykrych niespodzianek, przybliżamy trzy najważniejsze zagadnienia, nad którymi warto się pochylić jeszcze zanim zaczniemy kupować meble i inne elementy wyposażenia.

Sprytne rozwiązania

Zastanówmy się  jakie sprytne rozwiązanie na zaoszczędzenie miejsca może sprawdzić się właśnie w naszym mieszkaniu. Warto wziąć pod uwagę inteligentne rozwiązania aranżacyjne, np. antresolę, jak i wyposażeniowe, np., przestronną szafę wnękową czy meble pełniące również funkcję schowka: pufy, ławy czy wersalki, w których można schować nieużywane na co dzień akcesoria.  Warto też pomyśleć o uniwersalnych meblach, które mogą pełnić więcej niż jedną funkcję, np. stołki, które mogą być stolikiem i krzesłem jednocześnie albo blat kuchni w formie wyspy, który posłuży nie tylko do przygotowywania jedzenia, ale będzie również stołem jadalnym.

  • Save

Dobrze dobrane materiały

Przy wyborze materiałów trzeba pamiętać  nie tylko o tym, by były piękne. Przez to, że w kawalerkach często kuchnia jest połączona z salonem, a salon często jest również sypialnią- musimy zadbać o to, żeby w kuchni łatwo było utrzymać czystość i aby materiały nie wykazywały się odpornością na wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Najbardziej higienicznym rozwiązaniem będzie konglomerat Technistone, który nie tylko pięknie wygląda, ale przede wszystkim jest bardzo odporny na uszkodzenia, dziecinnie prosty w pielęgnacji i przede wszystkim nie nasiąka ani cieczami ani zapachami.

Triki powiększające przestrzeń

Pomyślmy o nich wcześniej, bo później już mogą nie pasować do koncepcji wystroju. Rozplanujmy zawczasu gdzie możemy wkomponować lustro, które ściany będą jasne (a niektóre powinny na pewno) i gdzie będziemy chcieli ustawić lampy. Być może dobrym rozwiązaniem będzie zburzenie jakiejś ściany? Dobre planowanie to połowa sukcesu!

  • Save