2 w 1 czyli sypialnia połączona z łazienką!

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem planowania wnętrz jest łączenie strefy sypialnianej z łazienką. Taka przestrzeń prezentuje się bardzo nowocześnie i efektownie, jednak aby stworzyć spójny efekt stylistyczny warto zadbać o odpowiednie materiały wykończeniowe.

Sypialnia z łazienką to coraz powszechniej stosowane rozwiązanie. Tak zaaranżowana przestrzeń prezentuje się nie tylko bardzo designersko, ale także daje użytkownikom maksimum komfortu. Dzięki połączeniu obydwu pomieszczeń powstaje spora otwarta przestrzeń, która stanowi prawdziwą oazę relaksu. Tuż po wyjściu z wanny lub spod prysznica można bezpośrednio położyć się do łóżka. Rozwiązanie takie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, które prowadzą nieregularny tryb życia i nie chcą zakłócać ciszy nocnej reszcie domowników. W tego typu przestrzeniach zwykle jedynym elementem oddzielającym strefę sypialną od łazienkowej, są całoszklane ścianki. Dzięki temu przestrzeń nie traci na swojej przestronności, jednak nadal jest podzielona w subtelny sposób.

Decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać o tym, że sprawdzi się ono najlepiej w domach, w których posiadamy jeszcze jedną łazienkę dla pozostałych domowników oraz gości. Urządzając sypialnię z łazienką, powinniśmy pamiętać o zamontowaniu odpowiedniego systemu wentylacji oraz wspomaganiu go regularnym wietrzeniem. To kluczowa kwestia we wszystkich pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z wodą. Istotne jest również prawidłowe poprowadzenie instalacji grzewczej, tak by zapewnić nieco więcej ciepła w sferze łazienkowej niż w części sypialnianej. Równie istotną rolę odgrywa dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Do pomieszczenia, w którym znajduje się wanna oraz inne urządzenia sanitarne, należy dobrać materiały odporne na wilgoć – zwykle są to płytki ceramiczne, jednak rosnącą popularnością cieszą się także płyty konglomeratowe. Powierzchnie Technistone doskonale sprawdzają się w wilgotnych pomieszczeniach ze względu na swoje doskonałe właściwości techniczne, takie jak wodoodporność czy ciepła w dotyku powierzchnia. Dodatkową zaletą materiału jest jego unikatowe wzornictwo, które sprawia, że wykonane z niego powierzchnie mają prestiżowy wygląd. Dzięki temu może być użyty zarówno do wykończenia podłogi w sferze sypialnej, jak i łazienkowej. W ten sposób powstaje spójna, pełna blasku aranżacja. Ciepły i harmonijny efekt pozwolą uzyskać zwłaszcza konglomeraty w beżowych odcieniach, jak np. Noble Ivory White o wyglądzie kości słoniowej czy Noble Olympos Mist z charakterystycznym efektem 3D. Powierzchnie te powstały z inspiracji pięknem prawdziwego marmuru, jednak dodatkowo posiadają one charakterystyczne dla sztucznego kamienia właściwości użytkowe, co sprawia, że są one unikatami na rynku wnętrzarskim. Materiał produkowany w nowoczesnym procesie mieszania i prasowania naturalnych minerałów charakteryzuje się niepowtarzalnym rysunkiem, a także obniżoną chłonnością. Dzięki wysokiej spoistości materiału i wysokiej jakości polerce powierzchnia jest odporna na zaplamienia, a na jej powierzchni nie rozwijają się bakterie.